Finanční podpora subjektů realizujících prorodinné akce a projekty

Pořádáte akce pro rodiny? Připravujete aktivity a projekty na podporu rodinného a komunitního života v Ostravě? Pak by vás mohly zajímat možnosti finančních dotací na vaši činnost.

Účelové dotace z rozpočtu SMO v oblasti Rodinné politiky

INFORMACE ZDE

Výběrové řízení na rok 2021 již bylo ukončeno. Výzva pro aktivity v roce 2022 bude zveřejněna v říjnu 2021. Prozatím se můžete inspirovat a prohlédnout si dosud podpořené projekty. V odůvodněných případech, v souladu s platným programem, se můžete informovat na možnosti mimořádné dotační podpory v průběhu roku – kontaktujte nás na fajnarodina@ostrava.cz

Pomoc ostravským neziskovkám 2021

INFORMACE ZDE

Provozujete neziskovou organizaci a dostali jste se v důsledku krizových opatření v souvislosti s pandemií koronavirru do potíží? Nemůžete provozovat vaši činnost? Využijte jednorázové podpory města.

Fajnovy prostor a participativní rozpočet

Další možnosti, zejména ve vztahu ke zkvalitnění veřejného prostoru, nabízí program www.fajnovyprostor.cz. Důležitou roli pro zapojení aktivních občanů v konkrétní lokalitě a širokého spektra jejich návrhu např. pro vstřícnější využití daného prostoru pro rodiny, mají i participativní rozpočty vybraných městských obvodů:
NÁŠ OBVOD – Moravská Ostrava a Přívoz – INFORMACE ZDE 
RADNICE PRO LIDI – Mariánské Hory a Hulváky – INFORMACE ZDE
ZELENÁ PORUBĚ – Poruba – INFORMACE ZDE
SPOLEČNĚ TVOŘÍME JIH – Jih – INFORMACE ZDE