Místo přátelské rodině

Místa přátelská rodině aneb kam v Ostravě s dětmi

SEZNAM MÍST PŘÁTELSKÝCH RODINĚ

Pokud máte děti, jistě víte, že návštěva kavárny s kočárkem či výběr restaurace pro rodinnou oslavu bývají častokrát výzvou. Nový projekt „Míst přátelských rodině“ by vám v tomto případě mohl pomoci.

Jedná se o aktivitu v rámci rodinné politiky města Ostravy (pod značkou FAJNA RODINA), která by měla usnadnit rodičům s dětmi orientaci při hledání zařízení, kde je „rodina vítána“ V rámci projektu byla v pilotní fázi vytipována místa v Ostravě, která jsou svým přístupem a vybavením vstřícná k rodinám s dětmi. Mělo by se jednat o kavárny, herny, restaurace, rodinná a mateřská centra.  V druhé fázi pak budou přidány další instituce a atraktivity, jež na první pohled poznáte podle nálepky „Místo přátelské rodině“, kterou budou označeny.

Jaké jsou společné znaky „míst přátelských rodině“? Vybavením se samozřejmě budou lišit v závislosti na typu jednotlivých zařízení a jejich primárním zaměření.  Podmínkou nicméně je, aby splňovali alespoň 3 kritéria, např: místo disponuje dětským koutkem, hřištěm či jinou zábavou určenou přímo dětem, nabízí zázemí pro přebalení dítěte, přístup k tekoucí vodě a toaletě zdarma a ideálně je vybaveno bezbariérovým vstupem, který umožní příchod s kočárkem. Další z bodů je např. možnost diskrétního nakojení dítěte v případě, že o to bude maminka stát.  Zejména u kaváren a restaurací patří mezi kritéria také to, zda je k dispozici dětská jídelní židlička, případně jídla vhodná pro děti – např. v podobě dětského menu, venkovní hřiště či hrací koutek, nebo nabídka dětského (rodinného) zvýhodnění.

Aktuálně probíhá pilotní fáze projektu v podobě kontaktování podniků a provozoven, které by projekt mohl oslovit. I vy se do ní můžete zapojit a pomoct tak síť rozšířit. Pokud znáte místo či zařízení, které by si dle vašeho názoru tuto nálepku zasloužilo, budeme rádi za vaše podněty.

Pošlete nám svůj tip na místo přátelské rodině! 

Sledujte nás také na facebooku @fajnarodina

 

Jak místo přátelské rodině v Ostravě poznám?

1) SEZNAM MÍST PŘÁTELSKÝCH RODINĚ

2)      Na internetu po zadání v mapy.cz nebo ve vyhledávači (seznam.cz) hledejte dle svých preferencí nejlépe „family friendly„, místo přátelské rodině, fajna rodina Ostrava, restaurace dětský koutek, atd. Seznam míst se objeví i s mapou. Vy pak už můžete klikat do mapy, nebo přímo na profily provozoven, dle toho, co vás zajímá. V profilu bude mít provozovna naše logo (od 1.3.2020).

 

 

3)      Místo přátelské rodině poznáte také podle samolepky na dveřích provozovny (od 30.6.2020).