<
Přeskočit na obsah

Pro organizace

Zpět na Dny Fajne rodiny

DNY FAJNE RODINY jsou projektem rodinné politiky města, který si klade za cíl upozornit na význam rodiny pro společnost a vrátit toto téma do pozornosti veřejnosti. Navazuje na myšlenku Světového dne rodiny (15. května) – připomenout si, jak důležitou roli hraje rodina v životě každého z nás.
5. ročník je plánovaný na 15. května – 16. června 2024.

KDO SE MŮŽE ZAPOJIT?

Všechny subjekty, pro která je rodina důležitou cílovou skupinou – rodinná, mateřská, komunitní či jiná centra pro rodinu, aktivní spolky, neziskové a různé jiné prorodinné organizace a zájmová sdružení, kulturní organizace, školy, školky, jednotlivé městské obvody a organizace. I samotné rodiny.

JAKÝ TYP AKCÍ LZE PŘIHLÁSIT?

Možností je mnoho, měla by je spojovat myšlenka nějaké „přidané hodnoty pro rodiny v daném období“ – např. dny otevřených dveří, pohádková odpoledne, tvořivé dílny, soutěže rodinných týmů, programy k propojení generací, besedy, komunitní akce, promítání, interaktivní představení, speciální „balíčky pro rodiny“, zvýhodněné rodinné vstupné …

PROČ SE PŘIDAT?

Nabízíme všem pořadatelům podporu v podobě společné propagace rodinných akcí, které budou v daném termínu v Ostravě probíhat. Zároveň chceme i nadále podporovat propojování mezi organizátory rodinných akcí, tak abychom společně posílili komunitu aktivních Ostravanů a ostravských rodin.

Pro zapojené organizace zajišťujeme navíc ve spolupráci s Trojhalím zvýhodněné podmínky účasti na rodinném festivalu Ostravský Kompot, v rámci tzv. „zóny Fajne rodiny“ (prezentace prorodinných subjektů a jejich nabídky pro ostravské rodiny).

S ČÍM KONKRÉTNĚ VÁM MŮŽEME POMOCI?

Vaši akci zahrneme do tištěných programů, které distribuujeme po městě. Medailonek každé události zveřejníme v kalendáři na webových stránkách www.dnyfajnerodiny.cz a na jednotlivé akce postupně pozveme na facebookovém profilu Fajne rodiny. Na celou přehlídku Dny Fajne rodiny budeme upozorňovat mediální kampaní. Město Ostrava zahrne tento festival do programu svých tiskových výstupů a pomůže tak s publicitou.

Celkovou komunikaci projektu a identifikaci zapojených akcí propojí společné logo – ke stažení zde + vizuál.

JAK SE PŘIDAT?

Pro zapojení do Dní Fajne rodiny stačí vyplnit jednoduchý přihlašovací formulář (registrace uzavřena 20.3)
V případě jakýchkoli dotazů se na nás můžete obrátit emailem na fajnarodina@ostrava.cz.

OHLÉDNUTÍ ZA MINULÝMI ROČNÍKY…

Do Dní Fajne rodiny se již v 1. ročníku  zapojilo na 40 organizací, které připravily přes 70 akcí pro rodiny na různých místech v Ostravě. Interaktivní představení, tvořivé dílny, soutěžní odpoledne, promítání, besedy, sousedská slavnost, charitativní běh nebo třeba pohádky pod hvězdami jsou jen některými z nich. Všem těmto organizacím děkujeme za jejich nadšení a energii, se kterou rodinný program tvořily a případně i věnovaly ceny do soutěže.

Cílem statutárního města Ostrava je propagovat a podpořit aktivity pro rodiny, propojovat jejich iniciátory a společně tak tvořit platformu pro spolupráci v oblasti rodinného a komunitního života v Ostravě.

PARTNEŘI: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020.

PROGRAM: 2024, 2023, 2022, 2021, 2020.

FOTOGALERIE: Fotogalerie

VIDEOPOZVÁNKY: 2022, 2023

  • Květen
  • Jednodenní akce