<
Přeskočit na obsah

Aktuality

  • Úvod
  •   »   
  • Aktuality
  •   »   
  • Dny Fajne rodiny - i letos více než stovka možností, jak si užít společný čas...

Dny Fajne rodiny - i letos více než stovka možností, jak si užít společný čas...

Interaktivní programy, tvořivé dílny, soutěžní odpoledne, mezigenerační akce, besedy, či sousedské slavnosti jsou jen některými z více než stovky možností, které pro letošní Dny Fajne rodiny připravila téměř padesátka prorodinných organizací a spolků, kulturních zařízení, komunitních a volnočasových center. Uskuteční se na různých místech v Ostravě od 15. května do 18. června.

Pětitýdenní pestrá paleta nejrůznějších prorodinných akcí a aktivit vytváří zajímavý prostor pro společné trávení času všech generací. Zažít můžete třeba takový rodinný piknik, tradiční smažení vaječiny, netradiční prohlídku kostela, čaj o páté, miniškolku na zkoušku, tábornický víkend či zahradní slavnost. Nebudou samozřejmě chybět ani oblíbené a zažité akce jako Muzejní noc, Kompot, Tátafest či akce vybraných městských obvodů jako Slavnosti Jihu, Den Slezské a Den s MOaP. Speciální programy si pro tuto příležitost připravilo i Národní divadlo moravskoslezské, Ostravské muzeum, ZOO, Dopravní podnik, Knihovna města Ostravy a další. Na den otevřených dveří zve např. spolek Senioři ČR nebo Parlament dětí a mládeže. S rodiči a zaměstnavateli budeme diskutovat na téma Slaďování práce a rodiny. Za zmínku určitě stojí i mezigenerační programy dobrovolnického centra Adra či spolku Počteníčko, které nás vybízí k nestereotypnímu vnímání rodiny v jejím širším měřítku.

„Rodina to nejsou jenom děti a rodiče. Věříme proto, že si z programové nabídky vybere opravdu každý. Většina z celkem více než stovky akcí je se symbolickým příp. dobrovolným vstupným nebo zcela zdarma. Projektem chceme podpořit pořádající organizace i samotné rodiny“, upřesňuje koordinátorka projektu.

Dny Fajne rodiny určitě nejsou ani jenom o akcích – umožňují nám také nahlédnout pod pokličku fungování řady rodinných, komunitních a volnočasových center včetně organizací, které nabízí pomoc rodinám ve složitějších situacích. Část z nich se představí i na festivalu Ostravský Kompot 21. května v rámci tzv. „zóny Fajne rodiny“.

Pro návštěvníky akcí je navíc stejně jako loni připravena soutěž o zajímavé ceny. Programovou nabídku naleznete na www.dnyfajnerodiny.cz, na aktuální dění budeme upozorňovat i na facebook.com/fajnarodina.

Dny Fajne rodiny – projekt rodinné politiky města, který začíná symbolicky Světovým dnem rodiny, si klade za cíl připomenout, jak důležitou roli má rodina v našich životech, a vrátit toto téma do pozornosti veřejnosti. Již čtvrtým rokem tak napříč městem propojuje všechny ty, pro které je rodina důležitou cílovou skupinou – od organizací a spolků přes městské obvody až po samotné rodiny. Nechte se pozvat!