<
Přeskočit na obsah

Aktuality

  • Úvod
  •   »   
  • Aktuality
  •   »   
  • Dny Fajne rodiny jsou za dveřmi. Na co se letos můžeme těšit?

Dny Fajne rodiny jsou za dveřmi. Na co se letos můžeme těšit?

Letošní 2. ročník čtyřtýdenní přehlídky pestrého programu pro rodiny s dětmi proběhne ve dnech 22. srpna až 19. září. I letos si tak připomeneme důležitost rodiny v návaznosti na myšlenku Mezinárodního dne pro rodinu – uvědomit si, jak významnou roli rodina má a věnovat ji zaslouženou pozornost. Věříme, že projekt přispěje také k oživení dění ve městě, podpoří pořádající organizace i samotné rodiny, které byly po dlouhou dobu vystaveny tlaku proti epidemiologických omezení.

Dny Fajne rodiny propojují organizátory z řad neziskových organizací, spolků, městských organizací, městských obvodů, zájmových sdružení apod., pro které je rodina důležitou cílovou skupinou. Do letošního ročníku se zapojilo přes 50 kulturních institucí, městských, ale i soukromých organizací, neziskovek a spolků, které připravily téměř stovku akcí a aktivit pro rodiny. Sousedské slavnosti, dny otevřených dveří, interaktivní programy, tvořivé dílny, soutěžní odpoledne, promítání, společenské diskuse a besedy, tančírny nebo třeba pohádky pod hvězdami jsou jen některými z řady akcí. Jejich přehled a detailnější informace přinášíme v kalendáři na stránce www.dnyfajnerodiny.cz a postupně je budeme přestavovat na facebooku @fajnarodina.

Dny Fajne rodiny letos odstartuje v roli „předskokana“ Fiesta latina – večer v duchu latinskoamerických rytmů, propojující rodiny cizinců, žijících v Ostravě s těmi místními, připravený pod hlavičkou Expat centra Ostrava. Prohlídku prorodinných akcí a aktivit zakončí tradiční rodinný festival Kompot na Trojhalí.

Součástí Dní budou letos jak tradiční akce jako např. Muzejní noc, Rozmarné slavnosti, Bambifest, Řezbarské sympozium, Zažít Ostravu jinak, letní kina, tak i akce komornějšího charakteru v knihovnách, mateřských centrech a centrech pro rodinu, komunitních zahradách či střediscích volného času. Na aktivní rodiny čekají např. cyklovyjížďky, swingové tančírny, sportovní závody či společné soutěžení.

Záleží nám na tom, aby se ostravské rodiny cítily ve městě jako doma a aby věděly, že si jich vážíme a chceme je podporovat v jejich přirozeném fungování. Na tomto principu stojí celá rodinná politika města i koncept Fajne rodiny, který jsme vytvořili jako hravý nástroj pro lepší prezentaci a realizaci všech těchto aktivit. Fungující, spokojená a šťastná rodina přináší vždy prosperitu svému městu, proto Ostrava usiluje o vytváření příznivých podmínek a prostředí, ve kterém by mohly rodiny dobře naplňovat všechny své potřeby, a to napříč generacemi,“ vysvětluje resortní náměstek primátora Zbyněk Pražák.

Ohlédnutí za minulým ročníkem přinášíme v krátkém videu.