<
Přeskočit na obsah

Aktuality

  • Úvod
  •   »   
  • Aktuality
  •   »   
  • Dny Fajne rodiny chystají i letos lákavé menu. A taky něco navíc.

Dny Fajne rodiny chystají i letos lákavé menu. A taky něco navíc.

Interaktivní programy, tvořivé dílny, soutěžní odpoledne, mezigenerační akce, besedy, či sousedské slavnosti jsou jen některými ze zhruba stovky možností, které pro letošní Dny Fajne rodiny připravila téměř padesátka prorodinných organizací a spolků, kulturních zařízení, komunitních a volnočasových center. Uskuteční se na různých místech v Ostravě v termínu od 15. května do 16. června.

Projekt začíná symbolicky Světovým dnem rodiny. Smyslem je připomenout si, jak důležitou roli má rodina v našich životech, a vrátit toto téma do pozornosti veřejnosti. Již pátým rokem tak napříč městem propojuje všechny ty, pro které je rodina důležitou cílovou skupinou – od prorodinných organizací a spolků přes městské obvody až po samotné rodiny.

Pětitýdenní pestrá paleta nejrůznějších prorodinných akcí a aktivit vytváří zajímavý prostor pro společné trávení času všech generací. Zažít můžeme třeba rodinný piknik, pohádkové odpoledne, tradiční smažení vaječiny, tábornický víkend či pohodu na venkovní zahradě. Širokou nabídku programů si na vybraných pobočkách již tradičně připravila Knihovna města Ostravy. Nebudou samozřejmě chybět ani oblíbené a zažité akce jako Muzejní noc, Kompot, Tátafest, komunitně zaměřené Sdílko v Porubě či Promenáda v Jubilejní kolonii i další akce ve vybraných městských obvodech jako Den Slezské a Den s MOaP.  Planetárium a Národní divadlo moravskoslezské lákají na zvýhodněné rodinné vstupné. Nabídku akcí a aktivit letos nově dobarví Rainbow Fest.

Pro oslavu Dne dětí si můžeme vybrat hned několik míst – od zábavného programu v Dětském ráji či Koutku světa, přes Divadlo loutek v rytmu 30. let, pohádkový Landek s Balónkem, Muzeum či ZOO až po tradiční den dětí s Dopravním podnikem. Komorněji laděnou nabídku mateřských a rodinných center ocenění zejména maminky s menšími dětmi. Nejrůznější ukázkové lekce umožní zájemcům vyzkoušet si třeba angličtinu, Montessori přístup nebo akrobatické a novocirkusové techniky. Pokud rádi tvoříte, rozhodně nevynechejte Fiducii, Velký svět techniky, střediska volného času v Zábřehu a Porubě, galerie Díra a Dukla případně „robohrátky“ v Moravskoslezské vědecké knihovně.

Dny Fajne rodiny se snaží oslovit všechny generace ostravských rodin a vybízet k nestereotypnímu vnímání rodiny v jejím širším měřítku. Mezi zapojenými subjekty proto nechybí například spolek Senioři ČR ale ani Parlament dětí a mládeže, který cílí na mladou generaci.

Dny Fajne rodiny ale nejsou jenom o akcích – umožňují nám také nahlédnout pod pokličku fungování řady rodinných, komunitních a volnočasových center včetně organizací, které nabízí pomoc rodinám ve složitějších situacích. Část z nich se představí i na festivalu Ostravský Kompot 19. května v rámci tzv. „zóny Fajne rodiny“.

Pro návštěvníky akcí je i letos připravena soutěž o hodnotné ceny. Aktualizovaný kalendář akcí najdete na www.dnyfajnerodiny.cz, jednotlivé akce budeme podrobněji komunikovat na facebookovém profilu fajnarodina.