<
Přeskočit na obsah

Aktuality

  • Úvod
  •   »   
  • Aktuality
  •   »   
  • Interaktivní mapa bezbariérovosti poslouží i rodičům s malými dětmi

Interaktivní mapa bezbariérovosti poslouží i rodičům s malými dětmi

Pokud jste rodič s malým dítětem, určitě to znáte. Kočárek, a mnohdy zapeklitá situace, jak se s ním dostat tam, kde je zrovna potřeba. Ať už na úřad, k lékaři, do obchodu či restaurace. Část míst primárně zaměřených na rodiny mapuje náš projekt „Místa přátelská rodině“ – zde je kromě možnosti bezbariérového přístupu navíc uvedena i dostupnost takových potřebných skutečností, jako zázemí pro přebalení, nakojení, přístup k tekoucí vodě, herní koutek/hřiště, dětská jídelní židle nebo třeba určité cenové zvýhodnění (dětské menu, rodinné vstupné, děti zdarma apod.)

Ostrava má nyní nově kromě toho pro lidi s omezenou pohyblivostí interaktivní mapu, která ukáže, jestli a jak jsou vybraná místa přístupná. Do vývoje aplikace se zapojilo přes 1400 objektů z oblastí úřadů, školství, zdravotnictví, služeb, kultury, MHD i gastronomie. Mapa pomůže nejenom vozíčkářům ale i rodičům s kočárky a lidem, kteří se hůře pohybují.

Mapu lze nalézt na portálu města https://mapy.ostrava.cz/mapa-pristupnosti/mapa/. Přístupnost míst je hodnocena z mnoha aspektů a rozděluje objekty na zelené – zcela přístupné, oranžové – částečně přístupné a červené. Ty jsou buď velmi obtížně přístupné, nebo zcela nepřístupné. Každé zmapované místo je navíc podrobně popsáno a lidé s omezenou možností pohybu se tak mohou rozhodnout, zda se tam vůbec vydají. Pod jednotlivými ikonami v mapě zájemci najdou nejen adresu, ale také detailní informace o vstupu do budovy, interiéru, dostupnosti parkování, veřejných toaletách či výtahu.