<
Přeskočit na obsah

Aktuality

  • Úvod
  •   »   
  • Aktuality
  •   »   
  • Jak zabavit děti a sebe v karanténě?

Jak zabavit děti a sebe v karanténě?

Situace posledních dní není úplně obvyklá a ani jednoduchá. Kdyby vám někdo ještě před měsícem řekl, že budou zavřené školy, obchody, restaurace a nebudete si moct zajít volně s dětmi ven, koukali byste na něj s otevřenou pusou. Pomineme-li zdravotníky, hasiče, policisty, prodavače, lidi v sociálních službách a další, kteří se starají o zdraví ostatních i to, aby společnost dále plynule fungovala, ostatní prospějí v současně době nejlépe tím, že budou sedět doma. Neradi bychom situaci nějak zlehčovali, ale pokud máte doma děti a třeba jich máte dokonce více než jedno, může se i toto jevit jako namáhavý úkolZastoupit v jeden den učitelku, kuchařku, vedoucího sportovního kroužku, psychologa, uklízečku, krotitele divé zvěře, a ještě k tomu třeba pracovat z domu, je úkol hodný kouzelníka.

Ve zdravém těle zdravý duch!

Vy i vaše děti určitě uvítáte, když dopolední program začnete nějakou aktivní činností ve formě protažení či malé rozcvičky. Několik dní, až týdnů v domácím prostředí by se mohlo projevit nejen na vašem duševním, ale také fyzickém zdraví. Proto vám níže nabízíme pár tipů na cvičení pro dospělé i děti. Rovněž pokud máte své oblíbené studio nebo lektora, zkuste si zjistit na sociálních sítích, jestli aktuálně nenabízejí své lekce tam.

CVIČENÍ DOMA NEJLEPŠÍ YOUTUBE VIDEA
DOMÁCÍ CVIČENÍ NA HUBNUTÍ I FORMOVÁNÍ POSTAVY
JÓGA ONLINE
JAK MAJÍ SPRÁVNĚ CVIČIT DĚTI
JÓGA S DĚTMI 

Výuka pro školou povinné děti

Uzavřením škol nabyla řada dětí dojmu, že pro ně začaly předčasné prázdniny. Tak tomu ovšem samozřejmě není. Školy a učitelé se většinou zhostili své role aktivně a posílají žákům a rodičům úkoly, na jejichž plnění dohlížejí. Pokud by vám však úkoly zadané vaší školou přišly nedostatečné, je možné využít některé další možnosti, jak zpestřit vašim dětem výuku a nemuset vše vymýšlet sami.

POŘAD ŠKOLA DOMA
UČÍTELKA
ONLINE PROCVIČOVÁNÍ
ŠKOLA DOMA. ONLINE ZDROJE
TIPY MŠMT K VZDĚLÁVÁNÍ DOMA
ČT EDU
DIDAKTY
ONLINE VÝUKA PRO ŽÁKY 1. ROČNÍKU
MATIKA.IN
PROCVIČOVÁNÍ Z ČESKÉHO JAZYKA A MATEMATIKY
VZDĚLÁVACÍ PORTÁL PRO DĚTI
OKRUHY UČIVA ČESKÉHO JAZYKA A MATEMATIKY
ŠKOLA DOMA
ŠKOLÁKOV
VCELKA.CZ
WEBY S VÝUKOVOU LÁTKOU A PROCVIČOVÁNÍM
UČIT ONLINE – ROZCESTNÍK PRO ONLINE VÝUKU

Další aktivity

Školními aktivitami děti samozřejmě nemůžete zahltit po celý den. Aktuálně se vám nabízí možnost zjistit, co vaše děti baví, porozumět jejich koníčkům. Vyčleňte si proto čas, kdy budete spolu dělat něco, co vás bude bavit všechny. Ideální jsou například různé deskové hry, které rozvíjí myšlení, znalosti či další schopnosti vašich dětí, a zároveň se při nich společně pobavíte. Bohužel ani tabletu, mobilu či televizi se pravděpodobně nevyhnete, zvláště pokud ještě pracujete z domů a nemůžete se dětem věnovat aktivně celý den.

Po několika dnech, které se svými dětmi strávíte ve vašem bytě či domě, s omezenou možností chodit ven, nezapomínejte také na svou duševní hygienu. Kromě cvičení, které jsme doporučovali výše a které můžete praktikovat i večer například v podobě klidnější jógy, si pusťte nějaký milý film, jenž vám zvedne náladu, nebo si přečtěte hezkou knihu. A pokud se vám již nechce vařit, nebojte se využít rozvážkovou službu, kterou aktuálně nabízí i spousta vyhlášených ostravských restaurací. A samozřejmě pokud vám to péče o vaše děti umožní, přidejte se i k některým dobrovolnickým činnostem jako je šití roušek pro potřebné instituce či známé, nebo můžete pomoci s rozvážkou jídla a dalších potřeb pro starší spoluobčany.
Snažte se udržet zaběhlé rituály, dobrou náladu, odpočívejte, věnujte se své rodině a nejbližším.

Seznam pohádek celovečerních – pokud vám dochází fantazie.

Ledové království 1, 2, Příšerky s.r.o., Univerzita pro příšerky, Pocahontas ,Auta 1, 2, Zvonilka, Zvonilka a ztracená poklad, Zvonilka a tvor Netvor, Zvonilka a velká záchranná výprava, Zvonilka a piráti, Zvonilka a tajemství křídel, Příběh žraloka, Vzhůru do oblak, Velká šestka, Sněhurka a sedm trpaslíků, Popelka, Hotel Transylvánie 1, 2, 3, Hledá se Nemo, Hledá se Dory, Zootropolis, Pinoccio, Dumbo, Aladin, Bambi, Jak vycvičit draka 1, 2, 3, Nune strážce měsíce, Malá mořská víla, Alenka v říši divů, Rebelka, Lví král, Princezna a žabák, Zpívej, Kniha džunglí, V hlavě, Tajný život azlíčků 1, 2, Toy story 1, 2,3, 4, Mimi šéf, Zataženo občas trakaře, Liška a pes, Lady a Tramp, 101 dalmatinů, Petr Pan, Pírkovo dobrodružství, Vaiana, Medvědí bratři, Madagaskar 1,2, Stvoření světa, Ošklivé káčátko, Hodný dinosaurus, Čapí dobrodružství, Robin Hood, Balerina, Konečně doma, Malý princ, Trolové, Šípková Růženka, Sněhová královna, Esa z pralesa, Ferdinand, Příšerky pod hladinou, Wall-I, Rio 1,2, Na vlásku, COCO, V husí kůži, Ratatouille, Ledová sezóna, Pipi dlouhá punčocha 21 dílů, Sobík Niko, Kouzelný park, Rango, Raubíř Ralf, …

Hry, knihy, zábava pro děti

OMALOVÁNKY 
SPOJOVAČKY
HRY PRO DĚTI DLE MENSY
HRY PRO DĚTI V MÍSTNOSTI
25 TIPŮ NA NEJRŮZNĚJŠÍ HRY
ČRO – RÁDIO JUNIOR
ČRO – HRY A ČETBA 
ČT DÉČKO
IVYSÍLÁNÍ.CZ
POHÁDKY, POVĚSTI A LITERATURA PRO DĚTI
DATABOOK.CZ
PAN HRAČIČKA NA CESTÁCH
DOMÁCÍ BOJOVKA O DOMÁCÍCH SKŘÍTCÍCH

Oddechové filmy

Ženy v běhu, Teroristka, Vrtěti ženou, Nedotknutelní, Millerovi na tripu, Stážista, Kulový blesk, Až vyjde měsíc, Lepší pozdě nežli později, La la land, Grand hotel Budapešť, Nějak se to komplikuje, Deník Bridget Jonesové, Mamma Mia, Lepší už to nebude, Teorie tygra, Pelíšky, Pupendo, Vrchni prchni, Jak dostat tatínka do polepšovny, …FILMY ON-LINE

A co divadla? Některé hrají online

DIVADLO MÍR OSTRAVA
DIVADELNÍ HRY JÁRY CIMRMANA
ONLINE STREAM DIVADEL

Dovoz jídla z restaurací v Ostravě

CANTEEN
LAPECO
HOGO FOGO
BISTRO MOSS
BABETTI (725 475 428)
STRAČENA PUB (775 559 891)
U FELDŮ  (775 354 749)

Další…

Česko šije roušky – NÁVOD 1NÁVOD 2NÁVOD 3,  NÁVOD 4, NÁVOD 5, NÁVOD 6, NÁVOD 7,…
VAŘÍME S DĚTMI
KNIHY PRO DĚTI PODLE FORBES
JAK UPÉCT KŘUPAVÉ ROHLÍKY
Jak upéct chleba NÁVOD 1NÁVOD 2, …
Inspirace na sladké, ale i slané recepty PEČE CELÁ ZEMĚ

Aktuální informace ke Covid-19 na OSTRAVA.CZKRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE.