<
Přeskočit na obsah

Aktuality

  • Úvod
  •   »   
  • Aktuality
  •   »   
  • Kamarádství nezná hranic - literární soutěž pro ostravské školáky

Kamarádství nezná hranic - literární soutěž pro ostravské školáky

Může kamarádství přesahovat skutečné i pomyslné hranice? Situace, související s konfliktem na Ukrajině, nás staví před různé otázky. Zejména na školách, kam přišlo nemálo ukrajinských dětí, které s rodiči uprchly před válkou, je toto téma pořád aktuální. Proto jsme se rozhodli ve spolupráci se spolkem Balónek otevřít téma „kamarádství“ pro podzimní literární soutěž a podnítit tak děti k zamyšlení nad tím, zda jiný jazyk nebo jiná národnost jsou nebo nejsou bariérou v jejich formujících se mezilidských vztazích.

Soutěžit mohou žáci ostravských škol ve 4 kategoriích, a to samostatně nebo v týmu se svým kamarádem ze zahraničí. Práce v rozsahu 1-3 stránek A4 lze zasílat do 30. listopadu na adresu balonek@balonek.cz.

Část vítězů tradičně určí odborná komise, zbytek vzejde z internetového hlasování, které proběhne v týdnu od 5. prosince na stránkách Balónku. Třicet nejlepších autorů oceníme, a to 14. prosince 2022 na magistrátu města Ostravy za účasti předních představitelů města Ostravy. Soutěž se koná pod záštitou Komise pro rodinu a volný čas rady města Ostravy, s finanční podporou statutárního města Ostravy.

Na všechna zaslaná díla se předem moc těšíme!

Podrobné informace k soutěži naleznete na www.balonek.cz.