<
Přeskočit na obsah

Aktuality

  • Úvod
  •   »   
  • Aktuality
  •   »   
  • Město rozdělí 1,1 milionu na podporu akcí a aktivit pro rodiny

Město rozdělí 1,1 milionu na podporu akcí a aktivit pro rodiny

Ostrava opět přispěje na podporu rodinného a komunitního života ve městě. Zájem spolků a organizací působících v této oblasti každoročně roste, v letošním roce rozdělí město částku 1,1 milionu korun mezi 30 projektů naplňujících cíle rodinné politiky. O podpoře rozhodlo zastupitelstvo 19. ledna 2022.

Jedná se o projekty, které podporují rodiny v jejich přirozeném fungování, je přitom zachována jejich suverenita. Tyto projekty přispívají k mezigeneračnímu dialogu, umožňují slaďovat práci a rodinu, posilují rodičovské kompetence a dobrovolnické aktivity, vytváří bezpečné prostředí a rozšiřují nabídku pro společné trávení volného času.

„Potřebnost a důležitost aktivit a akcí podporujících fungování rodin a komunit je nezpochybnitelná. Nejen, že pomáhají zlepšovat vzájemné vztahy a smysluplně trávit společný čas, hrají např. i důležitou roli při slaďování osobního a pracovního života či upevnění rodičovských rolí a kompetencí. Taky pomáhají předcházet sociální izolaci rodičů na mateřské či rodičovské dovolené a jsou častokrát i pomyslnou pomocnou ruku při zvládání napjatých životních situací“, vysvětluje resortní náměstek Zbyněk Pražák.

Mezi podpořenými projekty jsou kromě celoročních aktivit rodinných a komunitních center např. i příměstské tábory seniorů s vnoučaty, swingové tančírny pro rodiny s dětmi, výtvarná soutěž pro žáky ostravských škol, mezigenerační setkávání v domovech pro seniory, festival Fandíme rodině, či oblíbené akce jako Tátafest nebo Zažít Ostravu jinak.

Rodinná politika města Ostravy reaguje na nepříznivý demografický vývoj, ať už jde o stárnutí populace nebo o stěhování mladých, ekonomicky aktivních lidí mimo město. Snaží se přispět k stabilizaci vývoje, vytvořit podmínky, které budou pro rodiny signálem, že město o ně stojí a uvědomuje si jejich nenahraditelnou roli.

Přehled dotačně podpořených projektů (filtr „rodinná politika“) je pod tímto odkazem.