<
Přeskočit na obsah

Aktuality

  • Úvod
  •   »   
  • Aktuality
  •   »   
  • "Moje rodina" - výstava vítězných prací ve foyer Nové radnice

"Moje rodina" - výstava vítězných prací ve foyer Nové radnice

Návštěvníky vyhlídkové věže Nové radnice čeká ve foyer příjemný bonus – výstava vítězných prací dětské výtvarné soutěže na téma „Moje rodina…“ Soutěž pro ostravské školáky probíhala během dubna, vítězové byli slavnostně vyhlášeni na festivalu Ostravský Kompot 21. května.

Výtvarná soutěž pro ostravské školáky s názvem „Moje rodina…“ získala za 4 roky své existence pevné místo v kalendáři prorodinných aktivit města. Do soutěže pod záštitou komise rodinné politiky města se letos zapojilo dorazilo 24 ostravských škol, dorazilo celkem 211 prací. Odborná porota ocenila 24 nejlepších. Výtvarná forma nebyla omezena, děti mohly popustit uzdu své fantazii – a to jak zvolenou technikou, tak celkovým uchopením tématu. Jak se jim to povedlo můžete zhodnotit sami. Vítězná díla budou během července budou zdobit foyer Nové radnice, v srpnu se pak přesunou do Mléčného baru naproti.

Soutěž probíhala ve spolupráci s pořádajícím spolkem Balónek od poloviny dubna do 5. května. Soutěžilo se ve 4 věkových kategoriích. Polovinu vítězů v každé kategorii určila odborná porota, druhá polovina pak vzešla z internetového hlasování, do kterého se zapojilo neuvěřitelných 10 000 hlasujících. Všechny zaslané práce je možné si prohlédnout taky on-line (zde)