<
Přeskočit na obsah

Aktuality

  • Úvod
  •   »   
  • Aktuality
  •   »   
  • Ocenili jsme vítěze výtvarné soutěže "Moje rodina..."

Ocenili jsme vítěze výtvarné soutěže "Moje rodina..."

Již pátým rokem si u příležitosti Mezinárodního dne rodiny připomínáme důležitost rodiny a mezilidských vztahů také s ostravskými školáky. Oblíbená výtvarná soutěž s názvem „Moje rodina…“ probíhala na školách během dubna a května. Nejlepší práce byly oceněny symbolicky na prorodinném festivalu Ostravský Kompot, 19. května.

Do soutěže letos dorazilo rekordních 274 výtvarných prací, zapojilo se celkem 20 ostravských škol. Soutěžilo se ve 4 věkových kategoriích. Polovinu vítězů v každé kategorii určila odborná porota, druhá polovina pak vzešla z internetového hlasování, do kterého se zapojilo přes 3.000 hlasujících. Odborná porota ocenila 24 nejlepších prací. Ceny vítězům předal předseda komise pro rodinnou politiku, pan Petr Mika a předsedkyně pořádajícího spolku Balonek, paní Miriam Prokešová.

Soutěž i letos přinesla dětem příležitost zamyslet se nad tématem a hravou formou se je snažila přivést k uvědomění si hodnot a významu rodiny pro životy nás všech. Výtvarná forma nebyla omezena, děti mohly popustit uzdu své fantazii – a to jak zvolenou technikou, tak celkovým uchopením tématu.

Vítězná díla budou během července budou zdobit foyer Nové radnice, v srpnu se pak přesunou do Mléčného baru Naproti. Možnost podívat se očima dětí, jak vnímá téma rodiny dnešní mladá generace, je taky online – všechny zaslané práce si lze prohlédnout zde

Všem dětem děkujeme za účast a vítězům moc gratulujeme!

V kategorii I (do 9 let)
Alice Kozelská, Magdalena Čajagi, Natálie Studená, Emma Drobková, Emma Pavlásková, Klára Mikošková.

V kategorii II (10-11 let)
Eliška Sajdoková, Ema Roubcová, Ema Štembírková, Adéla Gajdošová, Lucie Fortuníková, Zuzana Hošová.

V kategorii III (12-13 let)
Beáta Grešáková, Darja Sklářová, Tran Khán Vy, Barnabáš Nowak, Tereza Hrbáčová, Valerie Krzaková.

V kategorii IV (14-16 let)
Alexandra Janíková, Ema Otýpková, Evelína Kramářová, Barbora Vaculová, Barbora Pěluchová, Lucie Večeřová.