<
Přeskočit na obsah

Aktuality

  • Úvod
  •   »   
  • Aktuality
  •   »   
  • Ostrava opět přispěje na nápady veřejnosti, jak zkrášlit své okolí.

Ostrava opět přispěje na nápady veřejnosti, jak zkrášlit své okolí.

Pokud patříte k aktivním obyvatelům Ostravy, zbystřete. Město i letos podpoří zajímavé projekty, které pomáhají zkrášlit veřejný prostor nebo zlepšit jeho funkci, a to podle představ a přání samotných občanů.

Program Tvoříme prostor navazuje na dotační program „fajnOVy prostor,“ kterým Ostrava od roku 2017 podpořila finančně bezmála pět desítek projektů v celkové výši 12 miliónů korun. V letošním roce přichází dotační program s novým názvem, změn doznal i jeho vizuál. Je vyhlášen až do konce roku 2024, ale skládá se z několika dílčích výzev. První začala 10. ledna, zájemci své záměry mohou předkládat do 1. února.

Pokud mají Ostravané ve svém okolí kousek prostranství, které by mohlo vypadat úplně jinak a lépe, a pokud navíc vědí, jak jej nápaditě změnit, současně se nebojí přiložit ruku k dílu, aby svůj nápad mohli zrealizovat, je právě program Tvoříme prostor tím, který jim pomůže zajistit potřebné finance. Podpořena může být celá řada projektů, třeba veřejné zahrady pro pěstování zeleniny, venkovní posezení, výsadba zeleně a květinové záhony, dětská či workoutová hřiště, zázemí pro venkovní hry, pingpongové stoly, veřejné grily a další,“ dodala náměstkyně primátora Kateřina Šebestová.

Veškeré informace o programu, včetně přihlášky, jsou na webu www.tvorimeprostor.cz. Dozvíte se, jak podat projektový záměr, kdo je oprávněným žadatelem a jaké další podmínky je potřeba splnit. Jednotlivé projekty lze podpořit do výše až 500 tisíc korun. Žádosti je možné zasílat v termínech dalších výzev, tedy k prvnímu květnu, srpnu a listopadu.