Publikováno 11.5.2019

Ostrava pro rodiny v létě

Léto a prázdniny se blíží a s nimi i čas dovolených. Řada Ostravanů i s rodinami vyráží mimo město, aby si užili přírodu, hory či moře. Přesto spousta z nás alespoň část prázdnin zůstává doma a přemýšlí, co s rodinou podniknout.

Konec školního roku přinese jednu z akcí, která se stává pro ostravské léto již tradicí, a sice Festival v ulicích, jenž se tento rok uskuteční v termínu 28. – 29. 6. na Masarykově náměstí, Černé louce a Slezskoostravském hradě. Také letos nabídne zábavu pro celou rodinu v podobě koncertů známých i začínajících interpretů, workshopů, pouličního divadla či sportovních aktivit.

29. 6. se v Landek Parku v Ostravě Petřkovicích uskuteční další ročník Army family day, kde se návštěvníci všech věkových kategorií mohou těšit na zajímavé ukázky schopností české armády. Seznámí se s moderní vojenskou technikou a zbraněmi, nebudou chybět ukázky zásahů vojenských psů či soutěže pro děti. Velkým lákadlem bude také průlet nadzvukových letounů Jas 39 Gripen.

V polovině července ovládne Ostravu Colours of Ostrava. Letos se uskuteční ve dnech 17. – 20. 7. v Dolní oblasti Vítkovice a také zde si svůj program najde celá rodina. Kromě koncertů či divadelních vystoupení je totiž součástí festivalu Family park a dětská scéna, která nabízí koncerty a vystoupení pro děti, prolézačky či další aktivity pro rodiče s dětmi. Nalézt zde lze také vybavený kojící a přebalovací koutek.

Dětskou scénu nabídne také další festival, který se koná v okolí Ostravy, a sice Štěrkovna music open na hlučínské Štěrkovně v polovině prázdnin (25. – 27. 7.). Zóna je letos rozšířena a přinese program v podobě interaktivních her pro děti i dospělé, zábavná vědecká představení Divadla vědy či vystoupení známých youtuberů.

Oblíbeným celoročním cílem ostravských rodin je ZOO Ostrava. Děti se v ní kromě zvířat či několika herních zón s prolézačkami všeho druhu můžou těšit také na některé speciální akce jako například charitativní Běh Zoo Ostrava pro gibony 30. 7.

Další z turisticky zajímavých míst, které si oblíbila řada Ostravanů, je Dolní oblast Vítkovice. Velký svět techniky jehož součástí je Dětský svět, Malý svět techniky U6 jsou otevřeny i o prázdninách a kromě pravidelných expozic nabízejí například také Příměstské tábory. Ve velkém světě techniky se děti vydají za znovuzískáním tajemných předmětů boha Dia, v Malém světě techniky U6 pak zažijí dobrodružství na téma Jumanji: když hra ožívá! Otevřena zůstává rovněž interaktivní výstava Igráček v Malém světě techniky U6.

Příměstské tábory pořádají jednotlivá Střediska volného času i soukromé instituce všeho druhu, které se zaměřují na práci s dětmi či sportovní aktivity. Dle preferencí dítěte tak lze pro něj najít smysluplný program o prázdninách i ve městě. Inspirujte se na našem facebooku @fajnarodina nebo na webu.

Pro rodiny z jihu Ostravy je oblíbeným místem oddechu Bělský les, kde je kromě četných míst pro procházky také poměrně nové dětské hřiště a pískoviště. Děti se zde můžou těšit také na voliéru s lesními ptáky. V centru Ostravy se vyhledávaným místem staly Komenského sady. Na seznam dětských hřišť se podívejte zdeV létě hurá na koupaliště! K největším a nejvyhledávanějším patří Letní koupaliště Ostrava – Poruba, Vodní areál Jih či Vodní svět!!! (Čapkárna).  Akcí a možností, kde může rodina a děti trávit o prázdninách v Ostravě svůj čas, je poměrně hodně a určitě nebyly jmenovány všechny, a tak si zbývá jen vybrat. Další tipy hledejte na denně aktualizované fb stránce @fajnarodina. Na webu fajnarodina.cz v sekci užitečné pro rodiče. (KG)