<
Přeskočit na obsah

Aktuality

  • Úvod
  •   »   
  • Aktuality
  •   »   
  • Desítky ostravských organizací nabízí program pro rodiny

Desítky ostravských organizací nabízí program pro rodiny

Přes 40 kulturních spolků, nezávislých sdružení, komunitních center, městských, ale i soukromých organizací se zapojilo do příprav přehlídky plné pestrého programu pro rodiny s dětmi. DNY FAJNE RODINY jsou jednou z aktivit rodinné politiky statutárního města Ostravy a letos se uskuteční v termínu 16. srpna až 19. září. Děti i rodiče se mohou těšit na interaktivní představení, tvořivé dílny, soutěžní odpoledne, promítání, besedy, sousedskou slavnost, koncerty nebo třeba pohádky pod hvězdami.

Akce, původně plánována v květnovém termínu, navazuje na myšlenku Mezinárodního dne pro rodinu (15. května). Tou je připomenout si, jak důležitou roli rodina hraje a vrátit tomuto tématu pozornost. „Situace, která v polovině března prakticky ze dne na den ovlivnila veškeré dění ve společnosti, zasáhla pochopitelně i do našich příprav. Jelikož si myslíme, že téma rodiny si v této době zaslouží o to víc pozornosti, rozhodli jsme plánovanou oslavu rodiny zrealizovat v náhradním termínu na konci léta,“ vysvětluje koordinátorka rodinné politiky Ludmila Placová.

DNY FAJNE RODINY jsou jen jednou z konkrétních aktivit rodinné politiky města. Ta si klade za cíl vést dialog s rodinami, podporovat komunitní život a napomáhat větší dostupnosti volnočasových aktivit. Jako důležité také vnímá téma posílení rodinné soudržnosti a mezigenerační solidarity, ale i harmonizaci pracovního a rodinného života.

Akce pro rodiny
Dny Fajne rodiny 2020

Je skvělé, že se do DNŮ FAJNE RODINY zapojilo tolik subjektů. Jsou to právě ony, které pomáhají naplňovat vize rodinné politiky. Věříme, že se nám podaří je propojit a vytvořit tak funkční platformu pro další spolupráci center a jiných organizací. Děkujeme za to, že podporují komunitu rodin a dělají tak život v Ostravě pestřejší a příjemnější.