<
Přeskočit na obsah

Aktuality

  • Úvod
  •   »   
  • Aktuality
  •   »   
  • Pořádáte akce a aktivity pro rodiny? Město vás může podpořit.

Pořádáte akce a aktivity pro rodiny? Město vás může podpořit.

Lidé, kteří organizují komunitní akce a aktivity pro rodiny, bývají opravdoví srdcaři a vkládají do své práce spoustu energie. Nebývá výjimkou, že zatímco se sami starají o své blízké, po večerech plánují besedy, komunitní setkání nebo píšou žádosti o grant. Důvodů, proč tomu tak je, je jistě více, všimli jsme si však jednoho společného rysu: téměř bez výjimky mají všichni tito nadšenci skutečně rádi to, co dělají a pro ně samotné a jejich rodiny má jejich činnost veliký význam.

Mnohé komunitní aktivity vznikají zespodu, jen z čisté potřeby lidí se setkávat, sdílet a vzájemně se podporovat, a to na dobrovolné bázi bez nároku na honorář. Stane se, že začnou takové aktivity růst a vyžadují více času, prostoru, a pak už i finančních prostředků. Právě z tohoto důvodu a pro tyto případy byl vytvořen dotační program statutárního města Ostravy v oblasti rodinné politiky, v rámci kterého mohou požádat fyzické i právnické osoby (dle PLATNÝCH PODMÍNEK DOTAČNÍHO PROGRAMUo finanční podporu.

Pro začátečníky, kteří nemají s přípravou žádosti zkušenosti a chtějí poradit, proběhne ve čtvrtek 8. 10. 2020 od 16 hodin bezplatný workshop Jak sepsat žádost o dotaci v oblasti RP a volného času. Seminář se uskuteční ve Slezské Ostravě (ul. Dědičná 10) a vzhledem k omezenému množství účastníků je zapotřebí se na něj předem registrovat na tomto e-mailu: levingerova@chaloupkaostrava.cz. Další informace najdete ZDE.

KOMPLETNÍ PODMÍNKY A POKYNY K VÝBĚROVÉMU ŘÍZENÍ JSOU K DISPOZICI NA STRÁNKÁCH MĚSTA.

Lhůta pro podávání žádostí je od 19. 10. do 30. 10. 2020. Nepropásněte tuto příležitost.