<
Přeskočit na obsah

Aktuality

  • Úvod
  •   »   
  • Aktuality
  •   »   
  • Výtvarná soutěž na téma "Moje rodina…" zná své vítěze

Výtvarná soutěž na téma "Moje rodina…" zná své vítěze

V neděli 22. května 2022 předal ceny vítězům výtvarné soutěže náměstek primátora Zbyněk Pražák – symbolicky na rodinném festivalu Ostravský Kompot. Soutěžilo se ve 4 věkových kategoriích. Polovinu vítězů v každé kategorii určila odborná porota, druhá polovina pak vzešla z internetového hlasování, do kterého se zapojilo přes 1700 hlasujících. Oceněných bylo celkem 24 prací.

Soutěž pod záštitou komise pro rodinu a volný čas probíhala ve spolupráci s pořádajícím spolkem Balónek od poloviny dubna do 6. května. Do soutěže dorazilo 213 prací žáků z celkem 12 ostravských škol. Výtvarná forma nebyla omezena, děti mohly popustit uzdu své fantazii – a to jak zvolenou technikou, tak celkovým uchopením tématu. 

Očima dětí dává tato soutěž nám dospělým možnost nahlédnout na to, jak vnímá téma rodiny dnešní mladá generace. Dětem nabízí prostor pro zamyšlení a zároveň je hravou formou vede k uvědomění si hodnot a významu rodiny pro životy nás všech. Po 2 ročnících v období covidových omezení nás letos příjemně překvapil téměř 100% nárust zájmu dětí o zapojení se.

Vítězné práce bude možné zhlédnout během července ve foyer Nové radnice, následně pak v Mléčném baru Naproti. Všechny zaslané práce, včetně těch oceněných, je možné si prohlédnout on-line zde.

Všem dětem, které se do soutěže zapojily, moc děkujeme a vítězům blahopřejeme!