<
Přeskočit na obsah

Aktuality

  • Úvod
  •   »   
  • Aktuality
  •   »   
  • Dotační podpora akcí a aktivit pro rodiny na rok 2023 schválena!

Dotační podpora akcí a aktivit pro rodiny na rok 2023 schválena!

I letos se můžeme těšit na tradiční akce jako např. Zažít Ostravu jinak, Tátafest, Dny Fajne rodiny, festival Fandíme rodině, komentované cyklovyjížďky Do sedel a taky na spoustu dalších aktivit, které si pro své návštěvníky připravily prorodinné organizace a spolky.

Zastupitelé města na lednovém zastupitelstvu schválili návrh dotací pro oblast rodinné politiky. Mezi 30 projektů se rozdělilo téměř 1,5 milionu korun. Oproti loňsku jde o zhruba 30procentní navýšení. Město tak reaguje na zvýšené náklady, spojené s inflací a vysokými cenami energií, které výrazně dopadají i na neziskové organizace.

Ostrava přispěje prorodinným organizacím a spolkům na jednorázové akce, ale především na jejich celoroční, systematickou činnost. Podpora poputuje rodinným, mateřským a komunitním centrům, bude taky zaměřena i na posílení mezigeneračního soužití i společné trávení volného času. Dotace z oblasti rodinné politiky i letos pomohou rodinám se slaďováním práce a rodiny, přispějí k dostupnosti rodinného poradenství jako i nabídky široké škály vzdělávacích aktivit pro rozvoj rodičovských kompetencí.

Výsledky dotačního řízení budou zveřejněny na portálu dotace.ostrava.cz.

A protože nás v letošním roce kromě obvyklých aktivit navíc čeká příprava nové strategie, je na místě malá bilance – více v článku zde.