<
Přeskočit na obsah

Slaďování

Hurá do práce a do školky!
Po určitém období na rodičovské dovolené začne většina maminek (nebo tatínků) vyhledávat společnost ostatních ve stejné situaci a v té chvíli přichází vhod mateřská centra, herničky, dětská hřiště. Určitě vám to ulehčí náš přehled „míst přátelských rodině„, která jsou svým vybavením vstřícná právě rodinám s malými dětmi.

Ani se nestačíte vzpamatovat z množství spotřebovaných plenek a už budete řešit nástup do práce. V té chvíli vás čeká rozhodnutí, kam svou ratolest umístit. Existuje mnoho alternativ od firemních školek přes dětské skupiny či jesličky, nebo pak od 3 let dítěte školka. Pokud vaše dítě onemocní v době, kdy už pracujete, máte nárok na 9 dní tzv. paragrafu neboli ošetřování osoby blízké. Po školce na rodiče čeká další milá povinnost a to doprovodit svého potomka do školy. Výběr škol je zcela na vás, nezapomeňte jen na zápis, který škola pořádá většinou na jaře předchozího roku.

Před plánovaným koncem rodičovské dovolené určitě nezapomeňte kontaktovat zaměstnavatele s informací, jestli se plánujete vrátit do práce. V případě, že se rozhodnete do práce nevrátit, zvažte formu ukončení pracovního poměru. Pokud se však do práce vrátit chcete, zajímejte se o své pracovní místo – co se na něm změnilo, k jakým došlo úpravám apod. Nebojte se také bavit o tom, jaké pracovní podmínky jsou pro vás přijatelné, abyste skloubili práci a rodinu.
Slaďování práce a rodiny / Dětské skupiny / Školy a školky Ošetřovné / Opatření na podporu rodin / Podpora flexibilního zaměstnávání

Zdroj: MPSV